Southern Area

Committee

President:  
Chairman: Sheridan Price

Secretary:

Arthur Hewitt
Treasurer: Les Jones
Standard Bearer:  

Meetings

Location: Conservative Club Winchester
Date: 4th  Tuesday of the Month
Time: 19.45 hrs
Further Details: Arthur Hewitt  02380-268413

Branch Membership

Ackers Rodney Royal Electrical & Mechanical Engineers 1966 1968
Barnett Anthony Army Catering Corps 1964 1967
Bartholomew Brian Royal Electrical & Mechanical Engineers 1965 1966
Brown Edward Royal Electrical & Mechanical Engineers 1951 1962
Card Keith Royal Electrical & Mechanical Engineers 1966 1968
Clissold John 1st Bat. Royal Green Jackets 1962 1965
Cockram Warwick RASC/RAOC/RLC 1965 1966
Cockram John 1st Queens Own Buffs 1966 1966
Collins David Royal Artillery    
Cookram Warwick RASC/RAOC/RLC    
Curd Derek Royal West Kents 1952 1954
Davison Keith Royal Air Force 1953 1955
East Pat Associate Member    
East George 2nd Royal Green Jackets 1965 1967
Elliott Norman 32 Company, RAMC, Singapore    
Elliott (Maj) Peter 4th Field Regiment, Royal Artillery 1957 1965
Farley John Royal Army Medical Corps 1952 1954
Farmer William Royal Hampshire Regiment 1954 1955
Filkins John Royal Army Vetenary Corps 1953 1956
Finlay Wesley Royal Army Ordnance Corps    
Fletcher Allen RAF Seletar    
French Alan RAF Seletar, RAIC 1965 1965
Gilliat Roger 42/45 Commando+others 1960 1962
Goldsmith Gerald 845 Squadron, HMS Albion 1956 1958
Harriss John Devonshire Regiment 1956 1965
Hastings Dennis 1st Quenns Own Royal West Kents 1956 1964
Hewitt Arthur 55 Coy A D RASC 1942 1947
Jones Leslie Royal Army Medical Corps 1961/1964 1963/1965
Lee David 42 Commando 1958 1959
Mansbridge Peter Associate Member No Service Details 1963 1965
Millam Derek Kings Royal Rifle Corps    
Miller John 6th Light Regiment, Royal Artillery    
Mitchell Kevin Royal Electrical & Mechanical Engineers 1960 1962
Moore Anthony 2nd Kings Royal Rifle Corps 1960 1966
Mutch John 6th Light Regiment, Royal Artillery    
Palmer Leslie RE/Royal Corps of Transport    
Parker Kenneth Royal Electrical & Mechanical Engineers 1950 1954
Pett Kenneth 1811 Anti Tank, Royal Artillery 1965 1966
Petter Christopher Royal Hampshire Regiment 1937 1968
Phillips Kenneth 4th Queens Own Hussars    
Price Rosalind Associate Member 1956 1958
Price Sheridan Royal Army Medical Corps    
Proud Clifford 10 Port Squadron, Royal Engineers 1963 1966
Revell Terence Fleet Pool    
Robinson Peter REME/Kings Dragoon Guards 1961 1963
Rose Leslie Royal Engineers   a
Rowlings David 208 Signal Squadron Royal Signals 1964 1964
Smith Alan 40 & 45 Commando 1965 1966
Sommerford Kennath 63 Squadron, Royal Air Force Regiment 1963 1968
Sutherland Peter 52 Sqadron    
Tanner Malcolm Royal Electrical & Mechanical Engineers 1965 1966
Taylor Roland Royal Engineers 1963/1965 1964/1966
Thompson Gerald Royal Engineers 1965 1968
Tunnicliffe Leslie 40 Commando 1948 1951
Washington Philip RAF Butterworth 1962 1965
Williams Geoffrey 1st Royal Hampshires 1965 1965

 

Back to Branch list