Pontypridd & District:

Committee

President:  
Chairman: Maria Kerr
Vice-Chairman: John Slattery            
Secretary: Kenneth Terry
Treasurer: Malcolm White
Standard Bearer: David John

Meeting

Location: Ex-Serviceman's Club, Maesycoed Road, Pontypridd.
Date: 2nd Tuesday of each Month
Time:  
Further Details: Kenneth Terry 02920 888492

BRANCH MEMBERSHIP

Adams Alan Royal Electrical & Mechanical Engineers 1953 1955
Barclay Keith Associate Member    
Blay Maurice Royal Signals 1959 1962
Boobyer Roy Royal Air Force Police 1956 1958
Bundy Edward 2nd South Wales Boderers 1955 1959
Burgess Albert Royal Army Medical Corps 1953 1955
Caddick Brinley 42 Field Regiment, Royal Artillery    
Carr William Royal Welch Fusiliers 1954 1955
Davies Meyrick 2nd Royal Welch Fusiliers 1955 1956
Davies Derrick 2nd Royal Welch Fusiliers 1954 1956
Dixon Andrew      
Elliott Daniel 4th Regiment, Royal Artillery & 22nd SAS    
Fellows Gordon 74 Fld Park Squadron, Royal Engineers 1957 1958
Goodenough Alan R E M E 1965 1967
Gough Raymond Royal Artillery 1962 1965
Granelli John Royal Welsh Fusiliers 1963 1965
Hewings Marsden RASC Ghurka Rifles 1959 1962
Holland George Royal West Kents 1956 1958
Hopkins Charles 42 comando 1959 1966
Ivin Paul 1st Queens Dragoon Gqards 1956 1959
John David 42 Comando 1958 1961
Kerr Maria QARANC 1966 1968
Le Carpentier Bourke Royal Signals 1965 1966
Manley Donald 2ND royal Welsh Fussiliers 1963 1965
Manning Leonard R A F Supply Labwan 1965 1966
McDonald Murray 15 Field Regt R A F 1964  
McKenna Eugene Royal Artillery    
Meyrick Alun Raf Seletor 1953 1955
Morgan David R E M E 1955 1968
Morris Robert RASC/SCT 1955 1956
Oakey Derek R E M E 1964 1966
Pearce Michael South Wales Borderers 1953 1964
Price David No Units served    
Roche Brian R A F Labuan 1963 1964
Rogers Rhys 2nd Royal Welsh Fussiliers 1951 1954
Sandilands John 55 Air Dispatch R A S C 1958 1964
Slattery John 10 Port Sqd R oyal Engineers 1955 1958
Sleight Charles H M S Terror 1950 1953
Staiton David 12 Light Air Defence Regiment 1955 1966
Terry Kenneth Ground Radio Tech R A F Seletor 1948 1950
Thomas Douglas R A M C 1967 1967
Turner Leslie Sherwood foresters/ 1 Royal gren Jackets 1963 1965
Vaughan Brian 2Bn Royal Welsh Fusiliers 1964 1967
White Malcolm R A F Labuan/Butterworth    
Williams Keith Royal Engineers 1964 1966
Williams Lennard Royal Welsh Fusiliers 1964 1965

Back to Branch list