Nottingham

Committee

President:  
Chairman: HENRY GILL
Secretary: IVAN GLOVER
Treasurer: mick smith
Standard Bearer: MICK SMITH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meetings

Location: R.B.L. in Beeston, Nottingham
Date: 1st Monday of the Month
Time:
Further Details:  IVAN GLOVER 0115 9177024

BRANCH MEMBERSHIP

Alton David Sherwood Foresters 1960 1961
Bacon Peter 3rd Royal Tank Regiment    
Bell Susan Associate Member    
Braddow Barrie 1st Bat. Queens Dragoon Gaurds    
Bradshaw Derek 1st Sherwood Foresters 1958 1960
Bristow Trevor 3rd Royal Green Jackets    
Broadhurst Jennifer      
Brown Thomas Royal Electrical & Mechanical Engineers 1948 1975
Brown Geoffrey Royal Engineers 1955 1957
Burrows BEM Clive 42 Commando 1964 1965
Clater Ronald 4th Royal Tank Regiment 1965 1966
Cosgrove Frederick Sherwood Foresters    
Crowder Ramon 26th Regiment, Royal Artillery 1960 1963
Crump Roy Sherwood Foresters    
Farley John 1st Royal Leicesters 1963 1964
Fisher Terence Royal Electrical & Mechanical Engineers 1955 1956
Gill Henry 2nd Inf. Royal Electrical & Mechanical Engineers 1963 1966
Glover Ivan RAF Police 1967 1971
Hallsworth Harry Royal Artillery 1957 1959
Hollis Fay Associate Member 1947 1949
Hollis John Royal Lincolnshire Regiment    
Langley Roy Sherwood Foresters 1957 1959
Law Cyril 4th Regiment, Royal Artillery 1965 1967
Linfold Douglas Royal Electrical & Mechanical Engineers 1958 1959
Linfold Margaret QARANC 1957 1960
Malthouse Geoffrey Royal Army Ordnance Corps 1955 1966
Matthews Terrence 1st Batt. Royal Lincolnshire Regiment 1966 1968
McEvoy John Royal Artillery 1959 1962
McGuire Patrick 1st Bat. Argyll & Sutherland Highlanders 1952 1954
Neil Paul 45 Light Regiment, Royal Artillery 1956 1958
Pattison Geoffrey Rouyal Electrical & Mechanical Engineers 1963 1966
Pemberton Joan Associate Member 1954 1955
Pemberton Edmond 249 Squadron, Royal Signals    
Potter Brian No 4 M U RAF Slatar 1956 1965
Richards John Sherwood Foresters 1963 1965
Robson Christopher Royal Army Ordnance Corps    
Sharkey Peter 2 Royal green Jackets 1959 1960
Shepherd Barry Royal Electrical & Mechanical Engineers 1952 1953
Smith Margaret Associate Member    
Smith Michael RAF Labuan    
Snowshall Anthony RAF Regiment 1964 1966
Stacey William Gordon Highlanders 1953 1961
Stark William Royal Engineers 1965 1966
Stokes Michael REME 1957 1960
Taylor Alan 20 Squadron 1956 1958
Tiffney Geoffrey 45 Field Regiment, Royal Artillery 1959 1960
Torr Ronald Royal Electrical & Mechanical Engineers 19611963  
Webster Peter HQ 3rd Commando Brigade 1955 1961
Webster Eric 249 Signal Squadron, Royal Signals 1962 1965
Whittal Frank 221 BVD REME 1958 1959
Williams William (Bill) RAOC 1954 1955
Wright Alec Royal Navy    

 

Back to Branch list