W-Z

Wade Joseph Colchester & District R A S C
Wadman Peter Colchester & District 15 Field Squadron
Waghorn Heather Solent Associate member
Waghorn Graham Solent 55Coy Air dispatch/3Coy RASC
Wakelam David Postal North Intelligence Corps
Walker Henry Leicester & District RAMC
Wallace David Colchester & District 4th Royal Tank Regiment
Walsh Derek Grantham & District Royal Lincolnshire Regiment
Walsh Gordon Grantham & District Royal Lincolnshire Regiment
Walters Hayley Solent Associate Member
Wan Mahmud Anne Swindon & District JSCSC
Ward Peter Colchester & District 1/3 East Anglian Regiment
Ward Dennis North Kent & SE London Rifle Brigade
Ward Michael Postal South  
Ward Ron Surrey 656 Squadron Royal Army Air corps REME
Wardle Geoffrey Leicester & District 1st Royal Leicestershire Regiment
Waring Myra North Kent & SE London Associate member
Warne Kenneth Colchester & District BMH Kamunting
Warne Peter Colchester & District 1BN royal Green Jackets
Warnes Roy Postal South 42 Coommando
Warren Michael Colchester & District REME
Warren Peter Grantham & District Royal Observer Corps
Warren Sqd Ldr Ret John Postal North RAF Tengah
Washington Philip Southern Area RAF Butterworth
Watkins-Groves Alan 1st Lincolnshire 38 Field Squadron Royal Engineers
Watson Harrold Postal North Royal Artilery
Watson Ron Postal North 4 Royal Tank Regiment, Life Guards
Watson Richard Postal South Royal Navy
Watson Elizabeth Tyneside RAF Medical
Watterton Robert Overseas 1st Bat. 2nd Ghurkha Rifles
Watts Gerald North Wales South Wales Borderers
Weatherill Kenneth Leicester & District FWASF Kuala Lumpa
Weaving Fred Postal South 42 Commando
Webb David Colchester & District 17/21 Lancers
Webber David Postal South 2nd Infantry WorkShops, REME
Webster Alan Doncaster & South Yorkshire 61 Troop, Royal Signals
Webster Peter Nottingham HQ 3rd Commando Brigade
Webster Eric Nottingham 249 Signal Squadron, Royal Signals
Webster Brian Postal South Royal Army Service Corps/RCT
Webster Pauline Solent WRNS
Webster Robert Solent H M Royal Marines
Weld Brian North Wales 1st Bat. Worcestershire Regiment
Welford Michael Overseas HMS Bulwark/Barrosa
Weller Michael North Kent & SE London Royal Fusiliers SAS
Wellington Frank Colchester & District Royal Hampshire Regiment
Wells Reginald 1st Lincolnshire Various Ships
Wells Leonard Grantham & District Army Air Corps
Welsby Austin Postal South 42 Commando
West Ernest 1st Lincolnshire R A S C
West George Postal North 1st Loyal Regiment
Westall John Postal South 264 Squadron, 22 Signals Regiment
Weston Derek Postal South 22nd Light Air Defence Regiment, RA, REME
Westwell Peter North Wales 651 Signals Troop, Royal Signals
Whalley Peter Overseas BMH Kluan RAMC
Whatling John Colchester & District HMS Dartington
Wheat Graham Grantham & District 9 Squadron
Wheeler Ronald Postal North RAF Changi
Wheeler John Postal South Royal Army Service Corps
Whelan Leo Postal North Clearance Diving Branch
Whellams Peter Colchester & District HMS Terror & Blackfoot Squadron
White Michael 1st Lincolnshire Royal Green Jackets/RAOC
White Malcolm Pontypridd & District R A F Labuan/Butterworth
White John Postal North Far East Communication Squadron
White William Postal North Argyll & Sutherland Highlanders
White David Postal South 2nd Rarrachute Regiment & 1 DEER
White David Postal South C Company, Somerset Light Infantry
White Melvyn Postal South RAF Labuan Seletar Changi
White Neville Thames Valley Royal Engineers
Whitehead Michael Postal South 2nd Infantry Workshops, REME
Whitehouse Margaret Solent Associate Member
Whitehouse Cedric Solent Royal Navy
Whitley John North Wales Royal Artillery
Whittal Frank Nottingham 221 BVD REME
Whyte Sheila Solent Associate member WRAC
Whyte Keith Solent 12th Regiment, Royal Artillery
Wickings Robert Postal North Royal Army Medical Corps
Wicks Barry Surrey 2 Para 2 RTR
Wightman David Postal South 16th Field Ambulance, RAMC
Wigley Brian Durham 208 Squadron, Royal Signals
Wileman Derek Grantham & District 656 Squadron
Wilkins Mildred Solent Associate Member
Wilkinson Douglas Postal North 12th Royal Lancers
Willett Alec Postal South HMS Victorious
Williams Edward Bridgend & District Royal Horese Artillery
Williams Peter Colchester & District kings Dragoon Guards
Williams Roy North Wales Royal Welch Fusilliers
Williams William (Bill) Nottingham RAOC
Williams George Plymouth & District HMS Eurylus
Williams Keith Pontypridd & District Royal Engineers
Williams Lennard Pontypridd & District Royal Welsh Fusiliers
Williams Ian Postal North 40 Light Regiment, Royal Artillery
Williams Roy Postal North 26 Field Regiment Royal Artillery
Williams Vincent Postal North 26- (Belvederes)
Williams Victor Postal South 84 Survey Squadron Royal Engineers
Williams James Postal South Royal Artillery
Williams Ian Postal South South Wales Borderers/RRW
Williams Geoffrey Southern Area 1st Royal Hampshires
Willis Edward 1st Lincolnshire Royal Lincolnshire Regiment
Willis Cecil Postal North HMS Loch Killis Port/Lioness
Willmott Alan Postal South 3rd East Anglian Regiment
Willson MBE Alan Plymouth & District Intellegence Corps
Wilson Thomas Doncaster & South Yorkshire 1st Kings Own Yorkshire Light Infantry
Wilson Raymond Postal North 1 Sherwiid Foresters
Wilson Colin Postal South RAF Seletar
Wilson Sharon Tyneside Associate Member
Wilson (Maj rtd) Richard Postal North 1st Sufolk Regt
Windle Paul Postal North HMS Loch Killisport
Windust Jonathan Solent HMS Bulwark/Woolaston
Winslow Michael Postal North Royal Air Force
Winsor Terence Postal South Royal Signals
Winton Norman Swindon & District Gordon Highlanders
Wishart Roy Surrey RASC
Withall Brian Postal South Royal Army Medical Corps
Witten John Durham Rpyal Mechanical & Electrical Engineers
Wolf Victor Doncaster & South Yorkshire 20 Regiment, Royal Artillery
Wolff Gavin Postal South Royal Army Ordnance Corps
Wombwell Andrew Postal North 45 Squadron
Wood Derek Postal North Royal Corps of Signals
Wood David Postal South 22 SAS Regiment
Wood (Rev) Raymond Postal South GHQ X Branch, Tanglin, Royal Signals
Woods John Colchester & District 225 Whirlwind Squadron
Wooley Simon Colchester & District Royal Engineers
Woolley Brian Postal South 1st Bat. Royal Hampshire Regiment
Woolmer Paul Postal South Royal Navy
Worsfold Thomas Postal South RAF Kuala Lumpur
Wortley George Grantham & District 267 Squadron
Wright Edward Mid Ulster 31 Squadron Gurkha Transpor Regiment
Wright Alan North Kent & SE London Royal West Kents
Wright Alec Nottingham Royal Navy
Wright David Postal North 48 Light Regiment, Royal Artillery
Wright Thomas Postal South 12th Royal Lancers
Wrisberg Frederick Postal South Scots Guards
Yalden Kenneth Solent HMS Lochkillis port
Yeo Edward Postal North Wireless Operator
Young Derek Doncaster & South Yorkshire Royal Singapore Signals
Young Brian Hull & East Yorkshire 1st East Yorkshire Regiment
Young Edward Swindon & District Argyll & Sutherland Highlanders
Zaccardelli Bennie Colchester & District Royal Signals/Raf
Zeelie Cornelius Postal North RAF Supply Branch

Home - Messages from the Chairman - Records of NEC and AGM meetings - Committee  - UK Branch Directory Non Uk Branch's - Lost Contacts  - Constitution  - Membership - Regalia - Notice Board   - Join - History - Last Post - Obituaries - Find Your Unit - Books & DVD's  - War Graves - Memories  - Can You Help -   Members Stories - Poets Corner  - Reunions - Information  - Members Open Forum  - Memorials - Photo Album - Diary  - Humour - Archived pages - Links - Webmaster - Guest Book  - Copywrite