G-J

SURNAME FORENAME BRANCH UNIT
Gale Karl Postal South 32 Company, Royal Army Medical Corps
Gale Linda Solent Associate Member
Gardener William Colchester & District Royal Signals
Gascoigne Peter Doncaster & South Yorkshire 117 SV
Gascoyne Ernest Postal South Royal Engineers
Gaskell Kenneth Postal North 224 Group
Gaskell Anthony Postal North HMS Manchester & HMS Terror
Gates Thomas Mid Ulster Royal Ulster Rifles
Gates Betty North Kent & SE London Associate Member
Gavin James Tyneside 3 Company, Royal Army Service Corps
Geddes John Postal North 60 Squadron
Gee James Postal North Royal Army Medical Corps
Gent Terence Postal South 28th Commonwealth Brigade
Geoghagan Thomas Postal South RAF Seletar
Geraghty Roy Postal North Royal Military Police
Gilbert Brian Durham Royal Singapore Signals, Seletar
Gilbert Michael Postal South 1st Suffolk Regiment
Gilbert Gordon Postal South 36,81, 209 Squadrons
Gilder John Durham 1st Somerset Light Infantry & DLI
Giles Terry Postal South HMS Bulwark
Gill James Doncaster & South Yorkshire 84 Survey Squadrn, Royal Engineers
Gill Henry Nottingham 2nd Inf. Royal Electrical & Mechanical Engineers
Gillard Roderick Plymouth & District 63 Brigade L A D R E M E
Gilliat Roger Southern Area 42/45 Commando+others
Gillies John Postal North 3 Commando
Gillingham Carol Solent Associate Member
Gilpin Kip Plymouth & District Royal Artillery
Glanfield George Surrey 17 Gurkha Division Royal Signas
Glendinning George Postal North 7th Ghurkha Rifles
Glover Monty Colchester & District Royal Air Force
Glover Ivan Nottingham RAF Police
Godliman Roy Postal South 76 Aircraft Workshops REME
Godsiff Bert North Kent & SE London Royal West Kents
Golding Peter Surrey 84Field Survey Royal Engineers
Goldsmith Gerald Southern Area 845 Squadron, HMS Albion
Goodall Thomas Overseas Royal Air Force
Goode John Grantham & District Royal Air Force
Gooden Roy Colchester & District Squadron RAF Tengar
Goodenough Alan Pontypridd & District R E M E
Goodhand Margaret Tyneside Associate Member
Goodhand Cyril Tyneside 40/42 Commando
Goodwin Roger Thames Valley  
Goring John Colchester & District RASC
Gosling Roy Grantham & District HMS Hartland Point
Gosling Frederick Surrey HMS Belfast
Gough Brian 1st Lincolnshire Air Crash Rescue
Gough Raymond Pontypridd & District Royal Artillery
Goulding Brian Postal North Royal Army Pay Corps
Graham Roy Mid Ulster RAF
Granelli John Pontypridd & District Royal Welsh Fusiliers
Grant Derek Surrey R E M E
Gray George 1st Lincolnshire Royal Lincolnshire
Gray Edward Grantham & District 22 SAS - Royal Artillery
Gray Winston Mid Ulster HMS Pucheston
Gray Colin Plymouth & District Royal Air Force
Gray Douglas Postal South HMS Rothesay & HMS Solebay
Green David 1st Lincolnshire Middlesex Regiment
Green Roger North Wales  
Green Graham Postal North 1st West Yorkshire Regiment
Green Peter Postal North 3Battlalion East Anglian Regiment
Green Peter Postal South 845 Squadron RN
Green Allan Thames valley Royal Artillery
Green Michael Tyneside HMS Londonderry
Greenwood Victor Overseas RMP, 99 Ghurkha Infantry Brigade
Greenwood Michael Postal South 16 Squadron RAF Kuantan
Greenwood Anthony Surrey 3 CDO HQ Brigade
Gregory Roger Postal North 205 Squadron
Griffin Alan Durham 49 Field Regiment, Royal Artillery
Griffiths Michael Grantham & District 1st Royal Lincolnshire Regiment
Grimbley Roy Postal North Royal Engineers
Grimshaw Charles Doncaster & South Yorkshire Royal Army Ordnance Corps
Groaves Edward North Kent & SE London Royal Army Service Corps
Groves Alan Surrey RAMC
Grundy Peter Hull & East Yorkshire Postal & Courier, Royal Engineers
Gudge John Postal South Royal Army Service Corps
Guest Michael Postal North Royal Army Medical Corps
Gurnsey Anthony Postal South R A N C
Gurung Jhum Parsad Gurkha Gurkha Transport Regiment
Guymer Robert Postal South Royal Anglian Regiment
Hackett Peter Grantham & District Royal Leicestershires
Hadden Colin Postal South HMS Zest
Haighton Henry Northern Ireland Royal Inniskilling Fusiliers
Hails Michael Tyneside 72nd Regiment, Royal Engineers
Haines Albert Postal North West Yorkshire Regiment
Haines Desmond Postal North R AF Batu Kitang
Hales Andrew North Kent & SE London HMS Centaur
Haley Terrance Postal North 1st West Yorkshire Regiment
Hall William Postal South Durham Light Infantry
Hall Michael Surrey Royal Artillery
Hall Reginald Swindon & District 1st Squadron, 8th Regt. Royal Signals
Hallet Geoffrey Surrey 209 Squadron
Halls Anthony Postal South 22 S AS Regiment
Hallsworth Harry Nottingham Royal Artillery
Hamperl John Postal South Royal Army Service Corps
Handibode Elizabeth Postal North 10 Port Squadron, Royal Engineers
Hannington Jeaan Postal South Associate Member
Hannington Charlotte Postal South Associate Member
Hannington Grace Postal South Associate Member
Hannington William Postal South Royal Army Ordnace Corps
Hanson Robert Solent HMS Manxman
Hardie John Postal North RAF Bukit Combak
Hardy Anthony Hull  East Yorkshire Royal Artillery
Harman David Colchester & District HMS Lincoln/Terror/Osprey
Harper Ronald North Kent & SE London Queens Own Royal West Kents
Harper Alice Postal South Associate Member
Harper Martin Postal South Royal Ulster Rifles
Harris Denzil Bridgend & District Royal Army Ordnance Corps
Harris Michael North Kent & SE London 2nd Queens Own Buffs
Harris John Postal North HMS Berwick
Harris Raymond Postal North KRRC 2nd Royal Green Jackets
Harris Leonard Postal South HMS Triupm/terror/eagle
Harrison John Leicester & District East Anglian Regiment
Harrison Godfrey Postal South HMS Concord/Corunna
Harriss John Southern Area Devonshire Regiment
Harvey Terrence Postal North 32 Company, Royal Army Medical Corps
Harvey Kenneth Tyneside Scots Guards
Haseman David Colchester & District HMS Cheviot/Harland Point/Cavendish
Hastings Dennis Southern Area 1st Quenns Own Royal West Kents
Hathaway Leslie Postal South K O Y L I
Hawkins Michael Leicester & District RAF Kuching
Hawley Joseph Solent 42 Commando
Haworth Brian Postal North 1st Loyasl Regiment
Hayton Philip North Kent & SE London Royal Electrical & Mechanical Engineers
Hayward MBE David Postal North 5/19/51 & 99 Brigades
Head Peter Surrey 1st Singapoe Regiment Royal Artillery
Henderson Iain Postal South RAF Signals
Hendley Paul Postal North 110 Squadron
Hendren David Postal North 209 Squadron
Hendry John Plymouth & District HMS Lion
Hendy David Postal North Royal Air Force
Hennings Michael Surrey 230Squadron
Hepburn Ronald Surrey 230 Squadron
Heritage Yvonne Thames Valley Associate Member
Hesleton William Postal South 22nd LAD Workshops, REME
Hett Derek Swindon & District RASC
Hewings Marsden Pontypridd & District RASC Ghurka Rifles
Hewitt George Mid Ulster HMS Arkroyal
Hewitt John Postal North 28 Squadron
Hewitt Arthur Southern Area 55 Coy A D RASC
Hex Robert Grantham & District RAF Eliment Combritbor
Hickey Anthony Postal North B Squadron, 4th Royal Tank Regiment
Hickie John Postal North 12th Light AD Regiment, Royal Artillery
Hicks Ronald Doncaster & South Yorkshire 12th Royal Lancers
Hill Brian Postal South 2 Inf Workshops /656  AAC
Hilton Douglas Durham Somerset Light Infantry
Hilton Roland Postal North 230 Squadron, Royal Signals
Hind George Postal North The Paratroop Regiment
Hind Terrence Postal South 848 Fleet Air Arm
Hitchiner Dennis Solent HMS Chawton
Hobday Barry Postal South Royal Electrical & Mechanical Engineers
Hocking Stanley Postal North 3 Commando
Hodges John Postal North Royal Army Service Corps
Hodgson Alan 1st Lincolnshire Royal Air Force
Hodgson Linda Colchester & District Associate Member
Hodgson Alan Colchester & District Durham Light Infantry
Hodson Neville Grantham & District Royal Lincolnshire Regiment
Holland George Pontypridd & District Royal West Kents
Hollins Reginald Plymouth & District Devonshire Regiment
Hollis Fay Nottingham Associate Member
Hollis John Nottingham Royal Lincolnshire Regiment
Holloway David Postal South Royal Electrical & Mechanical Engineers
Holt Frederick Northern Ireland Manchester Regiment
Homer John Postal South HMS Terror
Hopkins Charles Pontypridd & district 42 comando
Hopwood Allan Doncaster & South Yorkshire HMS Newfoundland/Bulwark/Plymouth
Horler Michael Postal South HMS Chawton & HMS Woolaston
Hornsby David Postal North RAF Tengah
Horton Norman Postal North 545 Signals Troop, Royal Signals
Hose Alfred Surrey RAOC att 22 SAS Regiment
Hosie Robert Durham 39 Regiment, Royal Artillery
Houghton Sydney Postal South Royal Marines
Houldershaw Brian Tyneside 84 Survey Squadron,
Housden Ernest Postal North 221 Vehicle Coy RAOC
Howard Laurence 1st Lincolnshire Royal Military Police
Howard Ian Postal North Royal Signals
Howe Christopher Postal North 3rd Commando Brigade
Howell Christopher Postal South HMS Chichester/Terror
Hudson John Colchester & District Durham Light Infantry
Hudson Frederick Postal North 1st Loyal Regiment
Hudson Kenneth Postal South 1st Green Howards
Huggins Derek Postal South Royal green Jackets
Hughes Terrance North Kent & SE London 1st Queens Own West Kents
Hughes Ken North Wales Associate Member
Hughes Jan North Wales Associate Member
Hughes Walter Plymouth & District HMS Eagle
Hughes (Col) Richard North Wales GHQ Farelf
Hulbert Christopher Surrey HMS London/Albion/Bulwark/Fearless/Intrepid
Hull Barrie Postal North 40/42 Comando
Hulley Robert Postal North Royal Army Medical Corps
Hunt Russell Plymouth & District Independent Field Squadron R Engineers
Hunt Lucy Solent Associate Member
Hunt Michael Solent Associate Member
Hunt OBE Col Jonathan Doncaster & South Yorkshire Sherwood Rangers Yeomanry
Hunter John Durham Scots Guards
Hunter John Mid Ulster Riyal Navy
Hunter James Postal North 40 Light Regiment Royal Artillery
Hunter-Choat Tony Postal South 1/7th DEO Ghurkha Rifles  & Royal Artillery
Hunter-Shead Colin Grantham & District 60 Squadron
Hutchinson John Postal North Royal Air Force Station HQ
Inkster Andrew Postal South 16 Squadron
Irving John Surrey RAF Tengar
Isles Dennis Postal North Royal Air Force
Ives Samuel Postal South Royal Electrical & Mechanical Engineers
Ivin Paul Pontypridd & District 1st Queens Dragoon Gqards
Jackson Robert Colchester & District 240 Field Company Royal Engineers
Jackson Pam Colchester & District Associate Member
Jackson Kathleen Colchester & District Associate Member
Jackson Kenneth Colchester & District Durham Light Infantry
Jackson Ashley Doncaster & South Yorkshire  
Jackson Brian Doncaster & South Yorkshire 13/18th Hussars
Jacobs Peter Postal South 15 Field Ambulance RAMC
Jameison William Northern Ireland RAF Police
Jamieson Andrew Postal North 54 Independent field Squadron
Jandrell Gwendoline North Wales Associate Member
Jandrell Bryan North Wales Royal Welch Fusiliers
Jary Stanley Postal North East Anglian Regiment
Jasper Stuart Colchester & District Royal Army Ordnance Corps
Jeffcutt Francis Swindon & District RASC
Jeffery Colin Colchester & District REME
Jennings Stanley North Wales Royal Electrical & Mechanical Engineers
Jennings John North Wales Royal Electrical & Mechanical Engineers
Jerome David Postal North 10 Port Squadron Royal Engineers
Jervis Dennis Leicester & District 4th Queens Own Hussars
Job BEM Norman North Kent & SE London Royal Military Police
John David Pontypridd & District 42 Comando
Johnson Frederick 1st Lincolnshire Royal Army Education Corps
Johnson Alan Colchester & District RAF Changi
Johnson William North Kent & SE London HQ FARELF, Royal Artillery
Johnson Pauline Postal South Associate Member
Johnson Edgar Postal South Somerset Light Infantry
JohnsonKCB OBE MC General Sir Garry Honorary Patron  
Johnston Allan Leicester & District Royal Air Force
Johnston John Mid Ulster Safey Equipment
Johnstone Anita Bridgend & District Associate Member
Johnstone Robert Bridgend & district No1 Guard Idn Para Coy
Jolly Graham Postal South Royal Signals
Jones Vivian Bridgend & District Associate Member
Jones Dennis Bridgend & District 2nd Royal Welch Fusiliers
Jones Louis Colchester & District East Anglian Regiment
Jones Robert Durham Royal Signals
Jones Leonard Durham Royal Army Medical Corps
Jones Myrna North Wales Associate Member
Jones John North Wales RAF Seletar/Teneah
Jones David North Wales RWF
Jones Howell North Wales Royal Welch Fusiliers
Jones Maldwyn North Wales Royal Welch Fusiliers
Jones Alan North Wales Royal Welch Fusiliers
Jones George North Wales The South Wales Borderers
Jones Walter Postal North 69th Ghurkha Independent Field Squadron
Jones Colin Postal North Royal Electrical & Mechaical Engineers
Jones Vivian Postal South 14 Inf Fld Squadron, Royal Engineers
Jones Edward Postal South HMS Oberon
Jones Michael Postal South Royal Green Jackets
Jones Peter Postal South RAF Changi
Jones Edward Solent HMS Bulwark/Cambrian/Albion
Jones Leslie Southern Area Royal Army Medical Corps
Jones Natalie Surrey Associate Member
Jones Peter Surrey 95 CD LT Regiment Royal Artillery

K-N

Home

back to top